19 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Tatuazhi i Dakut për komandant Katanën i “tranon” mediat serbe – kjo është kërkesa e tyre

- Advertisement -

Mirlind Daku bëri bujë me golin ndaj Polonisë dhe festën e madhe. Ai hoqi fanellën e Shqipërisë dhe kështu u zbulua tatuazhi në shpinën e futbollistit – guri i thyer në kufirin Kosovë – Shqipëri dhe “Katana 138” kushtuar komandantit Agim Ramadani.

- Advertisement -

Mediumi kroat “Dnevnik” ka shkruar se shfaqja e këtij tatuazhi ka penguar media të ndryshme në Serbi. Ato kanë kërkuar dënimin e sulmuesit gjilanas.

Daku golin ua ka kushtuar të gjithë atyre që luftuan për çlirimin e Kosovës dhe kështu mundësuan që shqiptarët nga të gjitha trevat të luajnë për Shqipërinë.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -