16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Tash fillon loja e madhe, shqiptari më i afërt me serbët zbulon çka do të ndodhë pas marrëveshjes për dokumente

Drejtori i IAMN, Fatmir Sheholli, i cili njihet edhe si shqiptari më i afëet me serbët në Kosovë, ka komentuar lajmin për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për largimin e dokumenteve të përkohshme për hyrje-dalje dhe njohjes së ID-ve mes shteteve respektive, ku sipas tij tani do të fillojë një lojë e madhe.

- Advertisement -

Në një prononcim për GazetaBlic, Sheholli thotë se kjo marrëveshje do t’i bëj Kosovës presion për formimin e Asociacionit, në të kundërtën sipas tij nuk do të ketë dialog.

“Tash fillon loja e madhe: Nuk do të ketë dialog pa formimin e Asociacionit, Serbia kërkon që të respektohet marrëveshja e Kumanovës, ku në bazë të rezolutës 1244 do të kërkohet kthimi i personelit të sigurisë së Serbisë për ruajtjen e institucioneve fetare serbe, që janë 999 persona”, tha Sheholli për GazetaBlic

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -