7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Tahiri: Qeveritë e kaluara shtrinë sovranitetin në veri, kjo qeveri rrezikon ta kthejë në protektorat

Ish koordinatorja e Kosovës për dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se shtimi i prezencës së EULEX-it në veri i shërben qetësisë dhe sigurisë, mirëpo, kjo, sipas saj, rrezikon ta kthej në protektorat veriun, të cilën e synon Serbia.

- Advertisement -

Tahiri në Facebook ka shkruar se qeveria duhet të jap shpjegime se si u rrit prezenca e EULEX-it në vero, a u kërkua leje nga qeveria, apo ndoshta kjo qeveri kaq lehtë dorëzon sovranitetin në veri të cilën e arritëm më shumë mund përmes dialogut të Brukselit

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -