7.9 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 13:54

Zvicra

- Advertisement -

Ambasada zvicerane kundër draftligjit për vlerat e UÇK-së: Cenohet liria e shprehjes dhe mund të kërcënohen disa qytetarë

Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka reaguar në lidhje me Ligjin për vlerat e luftës së UÇK-së Ambasada zvicreane ka thënë se ky ligj mund...

Kosovari i cili çoi virusin në një mishtore të Zvicrës ishte kthyer nga pushimet para vendimit për karantinën

Punonjësi është kthyer nga pushimet më 29 qershor”. Ndërsa, siç dihet, rregullorja e karantinës për kthimin nga vendet e rrezikut në atë kohë nuk...

Çfarë ndodh nëse ktheheni në Zvicër gjatë pandemisë

Duke filluar nga 6 korriku 2020, 0FSP (Shërbimi Federal i Shëndetit Publik) e detyron çdo person, i cili hyn në Zvicër nga disa rajone...

Prej kësaj date mund të shkoni në Zvicër për të punuar

Ka pasur hapa të ndryshëm lehtësues në Zvicër që nga 11 maji. Në një hap të mëtejshëm, Këshilli Federal do të heqë kufizimet që...

Prizrenasja të martën merr postin e kryetares së Parlamentit të Luzernit në Zvicër

Këtë të martë, më 23 qershor, Ylfete Fanaj do të zgjidhte kryetare e Parlamentit të Kantonit të Lucernit. Ky hap vjen pasi që një...

Ambasadori i Zvicrës qorton Amerikën: Kosova është në Evropë

Ambasadori i ri i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, ka bërë të ditur se shteti i tij e mbështet dialogun me Serbinë i cili...

Plani që kanë zviceranët, do t’ua “nxijë jetën” kosovarëve që u pëlqen të gjuajnë bërllokun nga dritarja

Autoritetet në Zvicër planifikojnë të vendosin gjoba shumë më të ashpra për hedhjen e plehrave, veçanërisht kur bëhet fjalë për tokat bujqësore që ndoten...
- Advertisement -

Te tjera

Tërmet në Serbi

- Advertisement -
error: Përmbajtja mbrohet !!