8 C
Pristina
22 Janar, 2021 - 12:51

Zgjedhjet

- Advertisement -

LVV përgatitet për zgjedhje, demonstron mënyrën e votimit në pandemi

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ende nuk ka marrë vendimin final rreth dekretit të presidentit Hashim Thaçi për emrin e mandatarit për formimin e Qeverisë...

Haradinaj e pyet VV-në: A po shkojmë në zgjedhje

Gati dy muaj pas certifikimit të rezultateve nga ana e KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk kanë arritur që të...

Zgjedhjet në Kosovë, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit

Në deklaratën e parë për zgjedhjet në Kosovë, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit tha se Shtetet e Bashkuara presin që udhëheqja e re...

“Nëse nuk arrijmë koalicionin”, Albin Kurti tregon çfarë mund të ndodhë në Kosovë

Të dielën janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Këto zgjedhje u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për kryeministër...

Ambasadori amerikan mesazh të fuqishëm për zgjedhjet e 6 tetorit

Philip Kosnett, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, me anë të një videoje ka bërë thirrje që kosovarët të dalin dhe të votojnë...

Kush do t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit, sipas zonjës Meri

Vetëm dy ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 6 tetorit dhe kureshtja se kush do të fitoj kësaj radhe, duke të jetë tejet e...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -