7.5 C
Pristina
23 Janar, 2021 - 20:44

Zgjedhjet 2019

- Advertisement -

Kush e mundi Ramush Haradinajn në Kamenicë dhe sa vota morri Shpend Ahmeti( Lista e plotë koalicionit AAK-PSD)

Koalicioni AAK-PSD në komunën e Kamenicës ka dalur e treta në zgjedhjet që u mbajtën të dielën. Komuna që udhëhiqet nga nënkryetari i PSD-së, Qëndron...

Ismet Beqiri ngeli jashtë Kuvendit: S’e kalon pragun

Media mëson se Beqiri ka marrë rreth 5500 vota, të cilat janë të pamjaftueshme për të kaluar pragun. Kandidati i LDK’së për deputet Ismet Beqiri,...

Reagon Thaçi, e përmend formimin e qeverisë por jo edhe fituesin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka uruar qytetarët e vendit dhe partitë politike për votimin e dinjitetshëm, të lirë dhe demokratik në zgjedhjet...

Kjo parti mori veç 200 vota në zgjedhje

Kosovaki Nevi Romani Partia është partia që nga zgjedhjet e djeshme të gjashtë tetorit ka dalë me më së paku vota. Tash kur janë numëruar...

Albin Kurti e fiton komunën e parë!

Subjekti politikë Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të dal e para në qytetin e Kaçanikut. Pas numrimit të të gjitha votave, partia e Kurtit ka dal...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -