0.1 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 08:13

Xhamia

- Advertisement -

Azem Galica: As kishë, as xhami, por shkollë

(Shkruanë Bedri Tahiri) Dëshmi: Vetëdija kombëtare dje dhe sot!!! Azem Galica, kryekomandanti i çetave çlirimtare, që për 12-vjet, nuk i lëshoi armët nga dora, duke luftuar...

Latifi: Kjo është e vërteta, ja pse Erdogani po ndërton xhaminë e re në Prishtinë

Edhe profesori i Filozofisë Blerim Latifi, ka reaguar për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë. Ai ka kujtuar se edhe në të kaluarën, në...

Mustafa: Pse duhet të na pengojë një xhami e madhe, jemi 95% myslimanë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka thënë se protesta e sotme kundër ndërtimit të xhamisë në Prishtinë tregon edhe kompleksin...

Përplasjes midis protestuesve për xhaminë: “Shkoni te kisha serbe!”, “Talebanë!…”

Përplasje verbale ka ndodhur mes organizatorëve të protestuesve kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe, në Prishtinë dhe atyre pro. Indeksonline ua sjellë pamjet të protestës...

Gurthemeli iu vendos para 8 vjetësh, sot filluan punimet për ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë

Sot kanë filluar punimet për ndërtimin e xhamisë qendrore në kryeqytet, gurthemeli i së cilës është vendosur në parkingun e Telekomit të Kosovës, qysh...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -