-5.8 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 10:30

Xhami

- Advertisement -

Lajm i mirë për besimtarët: Nesër hapen kishat dhe xhamitë në Shqipëri

Nesër do të jetë një ditë e shënuar për të gjithë besimtarët. Institucionet e kultit do të mirëpresin besimtarët. Ndërkohë kjo ditë përkon me festën...

Myftiu Tërnava: Nuk ka kushte për hapjen e xhamive, madje as për Bajram

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka bërë të ditur se tani për tani nuk ka kushte për hapjen e xhamive. Përmes një konferencë për media,...

A do të hapen xhamitë e Kosovës për këtë të premte?

Muaji i Ramazanit po shkon drejt fundit, por, këtë vit dyert e xhamive nuk kanë qenë të hapura për shkak të pandemisë COVID 19,...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -