3.3 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 11:26

Xhamajka

- Advertisement -

Kërkohet shkarkimi i Glauk Konjufcës

Analisti politik Nexhmedin Spahiu po e konsideron si skandaloze dhënien e lajmit që kinse Xhamajka njohu Kosovën nga institucionet më të larta të shtetit.Ai...

Zyrtari i LDK’së mbron Çitakun: Nuk e publikoi lajmin për njohje nga Xhamajka, s’ka përgjegjësi

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valon Murtezaj, i ka dalë në mbrojte Ambasadores së Kosovës në ShBA, Vlora Çitakut, lidhur me lajmin për...

Pas lajmit se njohja nga Xhamajka ishte lajm i rremë, reagon Ardian Gjini

Kryetari i Gjakovës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka reaguar ndaj lajmit të rremë për njohjen e Kosovës nga shteti i...

Presidenti e heq përgjegjësinë, e ngarkon Vlora Çitakun për skandalin me njohjen e Xhamajkës

Nga presidenca kanë reaguar pas lajmit se Xhamajka nuk e ka njohur shtetin e Kosovës. Në një përgjigje për media, zyra e Hashim Thaçit...

Kush e dha lajmin e njohjes nga Xhamjaka i pari dhe si i kapi euforia liderët e Kosovës

Ishte presidenti i Kosovës i pari që njoftoi për njohje. Pa e konfirmuar zyrtarisht, të gjithë iu gëzuan lajmit për njohjen nga shteti i...

Pacolli: Nëse lajmin e pavërtetë për njohjen e ka dhënë Vlora Çitaku ajo duhet të shkarkohet

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka reaguar pas demantimit që Ministria e Punëve të Jashtme të Xhamajkës ka bërë për njohjen e pavarësisë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -
error: Përmbajtja mbrohet !!