-1.4C
Pristina
26 Janar, 2021 - 15:47

Vlora citaku

- Advertisement -

Pas vendimit të Kushtetueses, Vlora Çitaku thotë PO

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar pas vendimit që ka marrë mbrëmë Gjykata Kushtetuese. Në një shkrim në...

Vlora Çitaku kthehet si ambasadore në ShBA

Vlora Çitaku është kthyer sërish në Uashington në detyrën e saj si ambasadore e Kosovës në SHBA, pavarësisht se para më shumë se dy...

Rrahman Paçarizi reagon ndaj Konjufcës pas vendimit për shkarkimin e Çitakut

Profesori Rrahman Paçarizi ka reaguar pas propozimit të ministrit të jashtëm, Glauk Konjufca për të shkarkuar ambasadoren Vlora Çitaku dhe 6 të tjerë, përcjell...

Lajmi i fundit: Konjufca e shkarkon Vlora Çitakun e disa ambasadorë tjerë

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka marrë vendim për rikthimin e disa ambasadorëve sic ka thënë ai politik. Në mesin e tyre...

Zyrtari i LDK’së mbron Çitakun: Nuk e publikoi lajmin për njohje nga Xhamajka, s’ka përgjegjësi

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valon Murtezaj, i ka dalë në mbrojte Ambasadores së Kosovës në ShBA, Vlora Çitakut, lidhur me lajmin për...

Pas skandalit me njohjen nga Xhamajka reagon ministri Konjufca: A po e shkarkon ambasadoren Çitaku?

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka thënë se Vlora Çitaku, e ka njoftuar MPJ-në për njohjen nga Xhamajka nëpërmjet postës elektronike, dhe...

Presidenti e heq përgjegjësinë, e ngarkon Vlora Çitakun për skandalin me njohjen e Xhamajkës

Nga presidenca kanë reaguar pas lajmit se Xhamajka nuk e ka njohur shtetin e Kosovës. Në një përgjigje për media, zyra e Hashim Thaçit...

Pacolli: Nëse lajmin e pavërtetë për njohjen e ka dhënë Vlora Çitaku ajo duhet të shkarkohet

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka reaguar pas demantimit që Ministria e Punëve të Jashtme të Xhamajkës ka bërë për njohjen e pavarësisë...

Vlora Çitaku me kostum kombëtar në pritjen vjetore në Shtëpinë e Bardhë (Foto)

Ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, ka publikuar një fotografi ku ka marrë pjesë në pritjen vjetore të organizuar në Shtëpinë e Bardhë. Ajo...

Haradinaj s’i ndal akuzat: Hashimi, Edi e Vlora punuan me Vuçiqin për ndarjen

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe sot para shtatores së heroit Zahir Pajaziti në ditëlindjen e tij. Para mediave, Haradinaj ka folur edhe...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -