-4.6 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 16:45

Tome Gashi

- Advertisement -

Gashi: Inspektorati policor ka hapur rast për truprojat e Thaçit jo për Veron Hasanin i cili mori lëndime fizike

Avokati Tomë Gashi është deklaruar pas daljes nga Stacioni i Policisë Qendra në Prishtinë bashkë me Veron Hasanin, i cili u sulmua sot nga...

Tomë Gashi reagon ndaj Hashim Thaçit: Edhe po t’i ketë 77 gjykatës në Kushtetuese, dekreti i Presidentit duhet të shpallet antikushtetues

Edhe pak ditë kanë mbetur deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e presidentit për formimin e Qeverisë së re. Presidenti Hashim Thaçi...

Tomë Gashi, Milaim Zekës: Sqaroje opinionin pse Kadri Veselit të quajti “Znaqk”

Avokati i njohur dhe përkrahësi i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Tomë Gashi ka shprehur keqardhje për disa deklarata të ish-deputetit, Milaim Zeka, të bëra para disa...

Shokon Tomë Gashi, zbulon detaje të reja për aktakuzat e Gjykatës Speciale

Avokati Tomë Gashi, thotë se Gjykata Speciale do t’i ngrisë aktakuzat e para, të cilat do të jenë tepër të dëmshme për shqiptarët e...

Deputeti egjiptian reagon ndaj sjelljes së avokatit Tomë Gashit: Raciste dhe shumë e ligë, fillim jo i mirë i pushtetit

Avokati i njohur Tomë Gashi, i cili publikisht e mbështetë Lëvizjen Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin, madje shpesh angazhohet nga VV në raste gjyqësore, është...

Publikohet raporti origjinal i ekspertizës për Astrit Deharin

Avokati Tomë Gashi ka publikuar raportin në gjuhën origjinale të ekspertizës së mjekëve zviceranë për rastin Dehari. Në këtë raport është treguar detajisht se si...

Avokati i Familjes Dehari i kërkon Prokurorisë Speciale ta marrë rastin dhe të bëjë arrestime

Tomë Gashi, avokat i Familjes së Astrit Deharit, po kërkon të fillojnë hetimet dhe të zbardhet vdekja e ish-anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje, i cili...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -