-1.1 C
Pristina
19 Janar, 2021 - 16:24

Taksa

- Advertisement -

Efekti Grenell: Dorëzohet Vetëvendosje, s’ka as reciprocitet e as taksë

Shefi i deputetëve të VV’së, Rexhep Selimi, ka thënë se do të koordinohen me SHBA’në për heqjen e taksës 100 përqind. Kështu ka deklaruar ai...

Vuçiq: Një shtet i madh Evropian i ka kërkuar Prishtinës të vendos taksën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se një vend i madh, i rëndësishëm dhe i fuqishëm evropian i ka kërkuar Prishtinës të vendos...

Macron letër Thaçit: Hiqeni taksën e pastaj ju pres në Paris bashkë me Merkelin e Borellin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, i ka shkruar letër kreut të shtetit, Hashim...

Zyrtari i PDK-së del kundër Kadri Veselit

Sekretari i PDK-së për Prishtinë, Bujar Cakolli, nëpërmjet rrejtit social në Facebook, shkruajti se duhet të hiqet taksa 100% e vendosur nga Qeveria Haradinaj. Këtë...

Taksë apo Reciprocitet ?!

Shkruan: Granit Hyseni Pas shumë e shumë diskutimeve, pas afro 4 muajve, mes dy partive të para (VV & LDK) që dolën fituese në zgjedhjet...

Osmani pas takimit me ambasadorin gjerman: Do ta heqim taksën me një kusht

Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt. Osmani tha se me ambasadorin gjerman kanë folur për bashkëpunimin në të gjitha fushat,...

Serbia çdo ditë humb nga mbi një milion euro për shkak të taksës së Prishtinës

Nënkryetari i Qeverisë dhe ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Lajiq, i ka thënë “Novostit”, se ekonomia e Serbisë humb nga një milion e...

EKSKLUZIVE: Kosova i vendos taksë Maqedonisë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka marrë vendim për marrjen e masës reciproke ndaj Maqedonisë Veriore në dy produkte. Shala ka vendosur që...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -