-4.8 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 15:59

Taksa 100%

- Advertisement -

Ministri serb: Më keq se taksa 100 % nëse reciprociteti do të jetë siç thotë Prishtina

Ministri i Tregtisë në Serbi, Rasim Ljajic, ka thënë sot se vendosja e masës së reciprocitetit nga Prishtina do të jetë më e keqe...

Reagon Vetëvendosje pas kërkesës së Mustafës për kthimin e Veliut në Qeveri

Pas deklaratës së sotme të liderit të LDK-së, Isa Mustafa i cili i kërkoi kryeministrit Albin Kurti që ta tërheq vendimin për Agim Veliun...

E thotë profesori i njohur: Ja çfarë ndëshkimi do merr Qeveria Kurti nëse injorohet Amerika për heqjen e taksës

“Taksa duhet të hiqet sepse ekziston një presion i madhe për ti hap rrugë dialogut. SHBA-të nëse duan e rrëzojnë këtë qeveri në ora...

Fillon seanca e opozitës për taksën

Në Kuvend të Kosovës ka filluar seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga deputetët e opozitës. Kjo seancë është thirrur pas mbledhjes së 41 nënshkrimeve, që...

Vjosa Osmani nga Peja flet për taksën: Sot takohemi me Kurtin, për çdo paqartësi do të dakordohemi

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani gjatë mëngjesit të sotëm po qëndron në Pejë ku është takur me kryetarin e kësaj komune Gazmend Muhaxheri. Ajo aty ndodhet për...

Isa Mustafa kërkon që menjëherë të hiqet taksa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar që menjëherë të hiqet taksa 100 për qind për mallrat që vijnë nga Serbia...

Kosnett në ofensivë diplomatike për heqjen e taksës

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett iu ka bërë të qartë liderëve në vend, kryeministrit Albin Kurti, kryeparlamentares Vjosa Osmani si edhe ministrave se...

Ramush Haradinaj me paraljmërim të fortë për Albin Kurtin: Nuk mbajmë përgjegjësi për pasojat

Ramush Haradinaj i drejtohet Albin Kurtit: Nëse oferton që taksën ta heq për njohje më ke prapa, në të kundërtën të mbajmë përgjegjës për...

Marramendëse: Ministri serb tregon sa miliona i humbi Serbia deri tani nga taksa

Ljajiç: Dëmet nga taksat e Prishtinës deri tani janë në vlerën 461 milionë euro Ministri i Tregtisë dhe Telekomunikacionit të Qeverisës së Serbisë Rasim Ljajiç...

Kurti tregon kur do ta heq taksën ndaj Serbisë dhe kur do ta vendos reciprocitetin

Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -