5.1 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 06:07

Takimi

- Advertisement -

Krijimi i qeverisë së re, takohen Mustafa dhe Limaj

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet sot pasdite me Fatmir Limajn, liderin e Nismës Socialdemokrate. Insajderi mëson se takimi pritet...

PDK i thotë PO ftesës së Albin Kurtit

Partia Demokratike e Kosovës pritet të marr pjesë në takimin e ftuar sot nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për të diskutuar për gjendjen...

Kurti nuk i shkon Thaçit nesër në takim

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti nuk do t’i përgjigjet ftesës së presidentit Thaçi në kuadër të procesit të konsultimeve me partitë politike,...

Thaçi-Haradinajt: O hajde kryeministër!

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i është përgjigjur pozitivisht takimit me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Që nga ora 10:30, Thaçi...

Grenell pas Prishtinës udhëton drejt Beogradit, mëngjesin e të premtes takon Vuçiqin

Emisari special i presidentit të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të enjten të do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Prishtinë, ndërkohë...

VV e LDK pritet të takohen sot, partia e Isa Mustafës e do presidentin, kryekuvendarin e 5 ministri

Pas bllokimit të bisedave për lidhjen e koalicionit qeverisës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja pritet të rikthehen sot në tryezën e bisedimeve edhe pse nuk...

Mustafa: S’ka ndonjë sinjal nga Vetëvendosje për takim

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka folur shkurtimisht para mediave para nisjes së mbledhjes me kryesinë e partisë. Mustafa ka thënë se janë dukë bërë...

Gjuriq flet për takimin me Sveçlën, këto janë fjalët e tij

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka folur edhe sot gjatë ditës për fotografinë e publikuar nga...

Thaçi flet pas takimit me Vuçqin në Paris, tregon detajet

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, njofton se në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe...

Vucic takim me rusët: Shqiptarët kanë shpikur helmimin, po i afrohemi një katastrofe të madhe

Presidenti i Serbisë ,Aleksandar Vucic ka takuar Valentina Matvijeno, kryetaren e Këshillit të Federatës Ruse, ku i ka thënë se Institucionet kosovare e kane...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -
error: Përmbajtja mbrohet !!