7.9 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 13:59

Shqipëri

- Advertisement -

Shoferi nuk ndalet në kufirin në Han të Elezit, largohet me shpejtësi

Policia e Kosovës njofton se mbrëmë rreth orës 21:50, në pikë kalimin kufitar Hani i Elezit një veturë i është shmangur kontrollit kufitar. Dy personat...

Çka po ndodhë me regjionin: Serbia shqetësohet me armatimin e shqiptarëve!

Deklarata e Vuçiq se “diçka e çuditshme po ndodhë, të gjithë po armatosen në regjion”, ekspertët vlerësojnë se pajisja dhe armatimi i kroatëve nxit...

Rama thotë se në mes të shtatorit do të mbahet një tryezë mes Kosovës dhe Shqipërisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka vizituar Shqipërinë ku u takua me homologun e tij, Edi Rama. Në një konferencë për media, Rama ka...

54 për qind e qytetarëve refuzojnë bashkimin me Shqipërinë në rast të njohjes nga Serbia

Rreth shtatëdhjetë për qind e qytetarëve të Kosovës mbështesin rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Për arritjen e marrëveshjes finale me shtetin fqinj përmes korrigjim të...

Të bllokuar në Morin, qytetarët e Shqipërisë të revoltuar: Te greku na lejojnë, çfarë bëhet kështu

Shqiptarët e Shqipërisë janë duke hasur pengesa të mëdha për të kaluar në Kosovë për shkak të masave të marra prej Qeverisë atje. Problemi u...

Shqipëri: Hapen plazhet, palestrat, kufijtë tokësorë dhe çerdhet

Nga sot shënohet edhe nisja e një faze tjetër me masa lehtësuese sa i përket Covid-19 dhe nuk do të ketë më zona të...

Verë e nxehtë në Shqipëri, temperaturat do shkojnë mbi 40 gradë celcius

Meteorologia Adjola Bani shprehet se kjo javë do jetë me e freskët se java e kaluar dhe temperaturat do arrijnë deri në 26-27 gradë...

Lajmi më i mirë rreth koronavirusit vjen nga Shqipëria

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka rezultuar pozitiv me koronavirus vetëm një person. Rasti i ri e çon...

Nga dje, Kosova ka më shumë raste të të prekurve me coronavirus se sa Shqipëria

Kosova ishte në mesin e vendeve të fundit në rajon që fillojë të shënojë raste me virusin i cili tashmë është shpërndarë në gjithë...

Lajm i mirë/ Shërohen 10 pacientë nga koronavirusi në Shqipëri, dalin nga infektivi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, thekson se 10 pacientët e shëruar nga koronavirusi tek Spitali i Infektivit tashmë janë dërguar nëpër shtëpitë e tyre,...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -
error: Përmbajtja mbrohet !!