2.9 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 22:00

Shkembimi i territoreve

- Advertisement -

Serwer për shkëmbimin e territoreve: Ka shumë tym, duhet të ketë pak zjarr

Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer, ka thënë se do të ketë presion të madh që marrëveshja në mes të Kosovës dhe Serbisë të...

Ish-diplomati amerikan: E këshillova Thaçin që shkëmbimi i territoreve është një hile që s’të çon askund, ai e injoroi këtë

Ish-diplomati amerikan, James Pardew në shkrimin me titull: “Ndërkohë që Covid ka përfshirë botën, Uashingtoni merret me lojra të fëlliqura në Ballkan” i kërkon...

Rama: Jo shkëmbim të territoreve, por diskutim për vijën kufitare me Serbinë sikurse me Malin e Zi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se ka qenë gjithmonë kundër shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi, mirëpo ai thotë se është e paimagjinueshme që...

Serwer: Grenell dëshiron shkëmbim të territoreve, që Thaçin ta shpëtojë nga Specialja

Përfaqësuesi Special i presidentit Donald Trump për dialogun, Richard Grenell, dje ka takuar gjithë lidershipin në Kosovë. Megjithatë pas takimeve që ka pasur me presidentin...

Kurti: Shkëmbimi territoreve ka marrë fund, kjo është oferta ime për Serbinë

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka deklaruar se ideja e shkëmbimit të territoreve dhe diskutimet mbi harta kanë marrë fund me ardhjen e Vetëvendosjes...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -