0.1 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 08:58

Shkarkimet

- Advertisement -

Konjufca vazhdon me shkarkime

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka shkarkuar Teuta Sahatqiun, nga pozita e konsules në Shtetet e Bashkuara të...

Lajmi i fundit: Konjufca e shkarkon Vlora Çitakun e disa ambasadorë tjerë

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka marrë vendim për rikthimin e disa ambasadorëve sic ka thënë ai politik. Në mesin e tyre...

Ja emrat/ Fshesa e Glauk Konjufcës, ‘fluturojnë’ 14 konsuj

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka marrë vendim për Shfuqizimin e Vendimeve të Kundërligjshme, në kundërshtim me nenin 20 te...

Pas shkarkimit të Bordit të PTK’së, Vetëvendosje thotë se radhën e ka RTK’ja

Deputeti i Vetëvendosjes, Hajrulla Çeku në Interaktiv të KTV-së ka thënë se vendimet e sotme të qeverisë janë të mirëseardhura. “Vendimet sot kanë qenë vendime...

Vendimi i Qeverisë Kurti, shkarkohet edhe djali i ish-presidentit Rugova

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e parë ka shfuqizuar disa vendime të ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj. Kabineti qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, sot vendosi që...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -