-0.7 C
Pristina
15 Janar, 2021 - 15:27

Shaip Kamberi

- Advertisement -

Kamberi e ‘dridhë’ sërish Kuvendin e Serbisë: Jeni shtet i papërfunduar, jeni akoma nacionalista

Shefi i grupit të deputetëve “Lugina e Bashkuar” në Kuvendin e Serbisë, shqiptar Shaip Kamberi, ka thënë se Serbia është shtet i papërfunduar, raportojnë...

Kamberi: Në Luginë po bëhet spastrim etnik

Kryetari i grupit të vetëm opozitar në parlamentin serb, Shaip Kamberi ka alarmuar se në Luginën e Preshevës shteti serb po bën spastrim etnik,...

Daçiq nxehet keq pasi deputeti shqiptar ia përmend në mes të parlamentit të zezat e Serbisë

Deputeti shqiptar Shaip Kamberi, ka “dridhur” themelet e Kuvendit të Serbisë. Në seancën ku u votua Qeveria e re e Serbisë, Kamberi ka akuzuar pushtetin...

Kamberi: As Daçiqi e as Vuçiqi nuk mund të ma ndalin fjalën në parlamentin e Serbisë

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka deklaruar se as presidenti serb Aleksandar Vuçiq e as kryetari i Kuvendit, Ivica Daçiq nuk...

Serbia i hakmerret Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës, pas ndihmës nga Qeveria e Kosovës

Shaip Kamberi, kryetar i Komunës së Bujanocit ka thënë se Qeveria e Serbisë ka zvogëluar për 20 përqind buxhetin e Trupit koordinues për Bujanoc,...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -