-6.5 C
Pristina
20 Janar, 2021 - 01:27

Sergei Lavrov

- Advertisement -

Para bisedimeve në Shtëpinë e Bardhë, Vuçiq takohet me Lavrov për të marrë “bekimin” e Rusisë

Pas dhjetë ditësh, Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të rinisin dialogun. Takimi do të mbahet në Shtëpinë e Bardhë në washington. Kur kanë mbetur...

Lavrov shkon në Beograd me mesazhin se s`ka zgjidhje për Kosovën pa Serbinë

Kryediplomati rus Sergei Lavrov viziton Beogradin më 18 qershor dhe kjo do të jetë vizita e parë e tij në një vend pas pandemisë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -