-4.8 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 15:58

Serbi

- Advertisement -

S’kanë fund kolonat në kufirin Hungari-Serbi, qytetarët në pritje të gjatë

Kolona tepër të gjata janë shkaktuar në hyrje të Serbisë, nga Hungaria. Në videon e siguruar nga Indeksonline, shihet që kolona nuk ka fund, teksa...

Pamje apokaliptike që tregojnë përmbytjet në të gjithë Serbinë – evakuime dhe gjendje e jashtëzakonshme në disa komuna

Shiu i madh që ka rënë për disa ditë ka çuar në një rritje të mprehtë të niveleve të ujit dhe rrjedhjeve të lumenjve...

Serbinë e merr uji, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Serbia ka shpallut gjendje të jashtëzakonshme në shtatë komuna, kjo pas reshjeve të shumta të mëdha. Niveli i lumenjëve në Serbinë përendimore, vazhdimisht është në...

Serbia në moment kritik: Vdes 1 mjek nga koronavirus, 300 të infektuar

Një mjeke nga Nishi ka vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus, ndërkohë për shtatë të tjerë raportohet se janë të infektuar. Mediat serbe bëjnë...

Opozita në Serbi: Ka paralajmërime për njohjen e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë (DSS) Millosh Jovanoviq tha sot se paralajmërimi i nxjerrjes së Ligjit të ri për Referendumin dhe nismën e...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -