1.9 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 12:04

Rrahman Rama

- Advertisement -

Vjosa Osmani si komandante supreme takon edhe gjeneralin e FSK’së Rrahman Rama

Ushtruesja e Detyrës në rolin e presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot edhe komandantin e FSK’së, gjenerallejtënant Rrahman Ramën. Ky takim erdhi pasi...

Rama: Kemi blerë autoblinda nga ShBA-ja, do të vijnë edhe të tjera

Ushtria e Kosovës vazhdimisht ka treguar se është e aftë dhe ka kapacitete të mjaftueshme humane për të dëshmuar se është një ushtri si...

26 ushtarë të Kosovës të infektuar me Covid-19, Komandanti i FSK – së jep detajet

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrahman Rama ka thënë se 26 pjesëtarë të FSK-së, janë infektuar me Koronavirus. Rama tha se të...

Ushtria e Kosovës do të pajiset me helikopterë

Pas pajisjes me armë automatike, Forca e Sigurisë tani po planifikon të furnizohet me pajisje shtesë dhe tashmë kanë nënshkruar disa kontrata për furnizim...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -