6.3 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 13:28

Richard Grernell

- Advertisement -

Serbi që i shkruan Grenellit kundër Vuçiqit: Është diktator, nuk meriton asgjë

Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër...

​Grenell-Ischinger përplasen për Kosovën në Twitter

Diplomati gjerman Wolfgang Ischinger ka reaguar pas lajmit të emisarit amerikan për dialogun, Richard Grenell se procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do...

“Frankfurter Allgemeine Zeitung”: Kjo është qeveria e Grenellit për një pazar të shpejtë

Gazeta konservatore gjermane shkruan në numrin e së enjtes se sipas një ankete qeveria Kurti në qeverisjen e saj të shkurtër kishte përkrahje rekorde...

Haziri: Avdullah Hoti në dialog do të sfidohet me Hashim Thaçin, jo me Grenellin

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri ka folur për sfidat që do të ketë qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti. Sipas tij, Hoti do të...

Von Cramon i përgjigjet Grenellit: Nuk pati nevojë të rrëzohet Qeveria në mes të pandemisë

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, eurodeputetja Viola von Cramon-Taubadel, i ka reaguar të përzgjedhurit special nga Shtëpia e Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard...

Gazeta austriake: Grenell po don ta rrëzojë Albin Kurtin

Gazetari Adelheid Wölfl në një analizë të publikuar në prestigjiozen austriake “Der Standard”, ka shkruar rreth situatës së fundit politike në vend dhe rrezikut...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -