-2.8 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 17:39

Rexhep Erdogan

- Advertisement -

Erdogan në takim me Ramën: Turqit dhe shqiptarët janë vëllezër dhe aleat

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan kanë firmosur marrëveshjen për krijimin e Këshillit të Bashkëpunimit Strategjik të...

Mediat serbe: Pse Erdogan nuk e mbrojti Hashim Thaçin?

Dorëheqja e Hashim Thaçit, gjashtë muaj para përfundimit të mandatit presidencial, për shkak të akuzave për krime lufte të iniciuara nga Gjykata Speciale në...

Emiratet e Bashkuara i dalin në krah Macronit: Fajësojnë Erdoganin se ka kaluar ‘vijat e kuqe’

Derisa shumica e vendeve në botë dolën hapur kundër Presidentit Macron, rreth karikaturave të Profetit Muhamed për të cilat ai tha se do vazhdohen...

Erdogan iu bashkohet vendeve arabe, kërkon nga turqit t’i bojkotojnë produktet franceze

Deklaratat e presidentit të Francës, Emanuel Macron se “Islami është burim i ter.rorizmit ndërkombëtar” pas vr.asjes së mësuesit francez kanë ngjallur debate të mëdha...

Vuçiç pas takimit me Erdoganin: Turqia do të ndërtojë zonë industriale në Vojvodinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha sot se në bisedime me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, u ra dakord për ndërtimin e...

Erdogan flet për luftë, ja shtetet që janë në shënjestër

Ashtu sikurse hodhi poshtë Traktatin e Sevres të vitit 1920, që synonte ta mbyllte e ta zmbrapste kombin turk, Turqia do të bëjë të...

Trump: Erdogan është një “shahist i klasit botëror”, Biden s’i përgjigjet dot

Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se kandidati demokrat për president Joe Biden është “i dobët men*dërisht” për të kundërshtuar liderë e huaj, përfshirë...

Erdogan pretendon se shkencëtarët turq kanë krijuar ilaçin anti-COVID

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, teksa njoftoi lehtësimin e masave anti-koronare, tha se në Turqi është bërë e mundur pasja e një ilaçi për...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -