-6.8 C
Pristina
19 Janar, 2021 - 22:45

Reciprociteti

- Advertisement -

Reciprociteti me Serbinë/Kosova kthen prapa 15 maune

Pas shumë polemikave, madje edhe ngrirjes së procesit të dialogut me Serbinë, më 1 prill të këtij viti, qeveria në detyrë e udhëhequr nga...

Kurti ashpërson reciprocitetin, Thaçi e Lajçak kundërshtojnë, Hoti thotë se do ta heqë

Qeveria Kurti ka marrë vendim për ashpërsimin e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë. Ka vendosur që asnjë maune të mos hyjë nëse në dokumentet e...

Abazi: Asnjë maune serbe nuk do të hyjë në Kosovë nëse nuk e kanë të shkruar ‘Republika e Kosovës”

Qeveria e Kosovës dje ka vendosur masat e reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë. Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka bërë të ditur...

Masat e reja të Qeverisë Kurti ndaj Serbisë, juristi i njohur ka një shpjegim

Qeveria në detyrë vendosi masat e reja të reciprocitetit ndaj Serbisë. Mirëpo këtë vendim e kunërshtuan akterët politik. E, lidhur me këtë analisti politik Blerim Bujrani...

Albin Kurti i përgjigjet Rusisë për reciprocitet

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, u shpreh se nuk ka lexuar e as dëgjuar për reagimin e Moskës zyrtare në lidhje me reciprocitetin e...

Efekti Grenell: Dorëzohet Vetëvendosje, s’ka as reciprocitet e as taksë

Shefi i deputetëve të VV’së, Rexhep Selimi, ka thënë se do të koordinohen me SHBA’në për heqjen e taksës 100 përqind. Kështu ka deklaruar ai...

Kurti tregon kur do ta heq taksën ndaj Serbisë dhe kur do ta vendos reciprocitetin

Kryeministri Albin Kurti ndërsa ka folur sot për heqjen e taksës nuk ka dhënë një afat se kur do ta marrë një vendim të...

Taksë apo Reciprocitet ?!

Shkruan: Granit Hyseni Pas shumë e shumë diskutimeve, pas afro 4 muajve, mes dy partive të para (VV & LDK) që dolën fituese në zgjedhjet...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -