-3 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 13:28

Qeveria Hoti

- Advertisement -

Qeveria merr katër vendime për menaxhimin e Covid-19

Qeveria e Kosovës, ka mbajtur mbledhje elektronike, të 49-tën me radhë, në të cilën ka shqyrtuar dhe miratuar katër vendime që ndërlidhen me menaxhimin...

Paralajmërohet rrëzimi i Qeverisë Hoti

Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila paralajmëroi rrëzimin e Qeverisë Hoti. Ajo thotë se në javët në vijim...

Gjithçka në pikën zero, Qeveria Hoti shumë shpejt mund të bie

Ndonëse ishte i dënuar, Etem Arifi kishte votuar edhe për formimin e Qeverisë edhe për rrëzimin e saj. Qeveria, që për udhëheqje ka Avdullah Hotin...

Qeveria Hoti drejt “rrëzimit”

Ka pasur luhatje të qëndrime ditëve të fundit në Qeverinë Hoti. Së fundi, Lista Serbe ka kërcënuar me daljen nga Qeveria, në rast se...

Ekskluzive: Lista Serbe përkrah rrëzimin e Qeverisë Hoti, vendi drejt zgjedhjeve

Qeveria Hoti duket se i ka ditët e numëruara. Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi sot në një konferencë ka akuzuar partnerin...

Zyra e kryeministrit i reagon Bashkim Ramosajt, “Po e shkel vendimin e Qeverisë”

Urdhri i kryeministrit Hoti për ndaljen e punimeve të rrugës Deçan – Plavë nuk po zbatohet nga kryetari i Deçanit. Ramosaj, që vjen nga...

Vjosa Osmani tregon se a ia kërkoi Vetëvendosje votën për rrëzimin e Hotit

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka deklaruar se ende s’ka biseduar me Lëvizjen Vetëvendosje sa i përket mocionit për rrëzimin e Qeverisë Hoti, inicimin e së...

Këto janë veturat e shtrenjta që vozitin ministrat e Qeverisë Hoti

Edhe ministrat e kabinetit Hoti, kanë pasuri të majme, disa prej tyre milionëshe. Shtëpi, banesa, vetura të shtrenjta, para të majme të mbajtura në banka,...

Vendimet që i mori Qeveria në mbledhjen e sotme

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen e...

Urdhër-arresti ndaj Arifit ia komplikon punën Qeverisë Hoti

Kontestohet edhe votimi i Qeverisë Hoti Dënim i deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga mekanizmat e drejtësisë për përvetësimin e parave në mënyrë të paligjshme...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -