-4.6 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 17:51

Protesta

- Advertisement -

Nga protestë masive, në sheshin e Prishtinës del veç një qyetar dhe dhjetëra gazetarë

Një protestë masive ishte paralajmëruar për ditën e sotme. Një organizatë e ashtëquajtur si “Zëri i Popullit” bënte thirrje për dalje masive në sheshin e...

OVL e UÇK-së organizon protestë më 9 korrik, kërkon shfuqizimin e Gjykatës Speciale

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka paralajmëruar protestë më 9 korrik në Prishtinë. Përmes një komunikate për media, OVL-UÇK ka thënë se pas...

Fillon protesta para Qeverisë

Siç edhe ishte paralajmëruar, sot nga ora 11:00, para Qeverisë së Kosovës, ka filluar një protestë për të shprehur paknaqësinë rreth mos hapjes së...

​Ndërrohet lokacioni i protestës së nesërme të estradës

Këngëtari Labinot Tahiri ka bërë të ditur se protesta e nesërme, e thirrur për në orën 11.00 para Ministrisë së Shëndetësisë, tash do të...

Hoti flet për tubimin e VV-së: U shkelën të gjitha udhëzimet e institucioneve shëndetësore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka folur për tubimin e sotëm të Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Ai tha se ka frikë që...

Për protestën e Vetëvendosjes, vjen reagimi nga Presidenca

Lëvizja Vetëvendosje po mban tubim për të shënuar 21-vjetorin e çlirimit të vendit dhe 15-vjetorin e themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje. Tubimi po mbahet në sheshin...

Troja “ndezin” atmosferën në tubimin e Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje po shënon 15 vjetorin e themelimit. Kjo po shënohet me një tubim madhështor në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç pjesëmarrës së qindra-mijëra, i pranishëm...

Fotoreportazh: Amerika del ‘jashtë kontrollit’

Katër policë u qëlluan në St. Louis të SHBA natën e shkuar, teksa u mbush java me protesta të dhunshme pas vdekjes së George...

Një polic qëllohet për vdekje në Kaliforni, ushtria vihet në gjendje gatishmërie

Dy zyrtarë të Shërbimit Mbrojtës Federal janë qëlluar me armë gjatë protestave të mbrëmjes së të premtes në Oakland të Kalifornisë. Njëri prej tyre...

LIVE: Protesta e VV-së, nis të mbushet sheshi

Pas pak minutash Lëvizja Vetëndosje do të filloj protesten të cilen e kanë paralajmëruar ditë më parë. Në këtë protest janë lajmëruar që të...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -