7.9 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 14:54

Prizren

- Advertisement -

Deklarohet Haskuka: Nuk ka mbetur hapësirë për ta vazhduar rrugëtimin me LDK’në

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, është deklaruar lidhur me dhënien fund të koalicionit mes partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje, dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Ndodh edhe kjo: Në kohë të pandemisë, prizrenasi e hap lokalin e bixhozit

Në vitin e kaluar Qeveria kishte vendosur të mbyllë të gjitha bizneset që organizon lojëra të fatit. Por, një person nga Prizreni e hapi...

Vetëvendosje e LDK prishin koalicionin në Prizren

Pak çasteve pasi PDK’ja e mori kryesinë e Kuvendit komunal të Prizrenit, kryetari Mytaher Haskuka njoftoi për prishjen e koalicionit me LDK’në. Me 17 vota...

Kërkohen para për të ndërtuar përmendoren e Skënderbeut në Prizren

Shoqata “Trojet e Arbrit” ka iniciuar që shtatorja e heroit të kombit, Gjergj Kastriotit-Skënderbeut ngritet edhe në qytetin e Prizrenit. Kërkesën e shoqatës e ka...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -
error: Përmbajtja mbrohet !!