0.6C
Pristina
28 Janar, 2021 - 13:30

Presidenti

- Advertisement -

LDK-ja mendon se ka ardhur koha që postin e presidentit ta kenë kjo parti ose shkojmë në zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës duhet ta ketë postin e presidentit. Kështu ka deklaruar nënkryetari i këtij subjekti, Lutfi Haziri që thotë se deri më...

Komplikime shtesë, pak minuta para takimit me partnerët, Nisma propozon Fatmir Limajn për President

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Leotrim Berisha ka deklaruar se kreu i kësaj partie është ideal për postin e presidentit të shtetit. Shefi...

PDK “godet” LDK-AAK-Nismën, deklarohen për postin e presidentit

Partnerët e koalicionit qeveritar LDK, AAK dhe Nisma, do të mblidhen sot për të diskutuar për çështjen e dialogut dhe të presidentit. Për këtë, ata...

Haradinaj tregon se a kanë folur me LDK-në për postin e Presidentit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj e sheh të vështirë refuzimin e dekretit të presidentit Hashim Thaçi nga Gjykata Kushtetuese...

Haradinaj për postin e presidentit: Nuk kemi qëndrim, barra bie te Kurti

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur para mediave për bisedimet VV – LDK për koalicion. Haradinaj shton se AAK-ja do të qëndrojë...

Posti i Presidentit “mollë sherri” mes LDK’së dhe VV’së

Lideri i LVV-së Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa kanë mbajtur takime të njëpasnjëshme gjatë javës së kaluar, por deri më tani...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -