-2.8 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 17:26

Presheva

- Advertisement -

Thaçi: Bashkimi i shqiptarëve, në Luginën e Preshevës, dha rezultatin e tij

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka deklaruar se bashkimi i shqiptarëve në Luginën e Preshevës e dha rezultatin. Ai theksoi se ata tashmë do të...

Shqiptarët bëhen me 4 deputetë në parlamentin e Serbisë

Alternativa Demokratike Shqiptare ka fituar 4 ulëse në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, bëhet e ditur sipas rezultateve preliminare. Shqiptarët garuan në një listë të përbashkët...

Vota e çuditshme në Preshevë, dikush e voton Vetëvendosjen

Sot në Serbi janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare, e një qytetar nga Presheva ka zgjedhur që të votojë për Lëvizjen Vetëvendosje. Në fotografinë e...

Të gjitha rrugët e Preshevës do të emërohen shqip

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka njoftuar se të gjitha rrugët në këtë komunë do të emërohen në gjuhën shqipe. Kjo është bërë...

Gent Cakaj me pritje madhështore në Luginën e Preshevës

Në të parën vizitë zyrtare të tij në Luginë, Cakaj është pritur me pankarta mirëseardhje të vendosura në qendër të Preshevës. Madje shqiptarët e...

Serbia i hakmerret Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës, pas ndihmës nga Qeveria e Kosovës

Shaip Kamberi, kryetar i Komunës së Bujanocit ka thënë se Qeveria e Serbisë ka zvogëluar për 20 përqind buxhetin e Trupit koordinues për Bujanoc,...

Bie pushteti pro Vucic në Preshevë: Shqipërim Arifi nuk i ka numrat për seancë

Sikur që ju kishim njoftuar ditëve të kaluara koalicioni qeverisës në Preshevë po kalon një krizë të thellë dhe nuk po mundet ti siguroj...

E dhimbshme kjo qe po u ndodh shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Lugina e Preshevës është një territor i banuar thuajse tërësisht nga shqiptarë. Nga ana administrative ky territor përbëhet nga 3 komuna: Preshevë, Medvegjë dhe...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -