-2.9 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 00:25

Pragu

- Advertisement -

Rinumërohen mbi 1000 kuti, ja çfarë po ndodh me Nismën

Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve po vazhdon rinumërimi i vendvotimeve me vendim të PZAP-it. Deri më tani janë rinumëruar mbi 1000 kuti apo afër...

Nuk do ta besoni, ja edhe sa vota i duhen Nisma-AKR për ta kaluar pragun

Nga numërimi i votave, pa përfshirë ato me kusht dhe personave me nevoja të veçanta, koalicioni Nisma-AKR-PD, ka arritur të marrë 39 mijë e...

Jakup Krasniqi tregon se a e ka kaluar pragun zgjedhor koalicioni Nisma-AKR-PD

Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti...

Xhavit Haliti nuk e kalon pragun për t’u bërë deputet

Kandidati i PDK’së për deputet Xhavit Haliti nuk ka marrë vota mjaftueshëm sa për të kaluar pragun për të siguruar një ulëse në Kuvendin...

Ismet Beqiri ngeli jashtë Kuvendit: S’e kalon pragun

Media mëson se Beqiri ka marrë rreth 5500 vota, të cilat janë të pamjaftueshme për të kaluar pragun. Kandidati i LDK’së për deputet Ismet Beqiri,...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -