-3 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 13:08

Policia

- Advertisement -

Policia planifikon të blejë armë të reja, ndahen mbi gjysmë milioni euro nga buxheti

Policia e Kosovës do të pajiset me armë të reja për nevojat e saj. Për këtë vit janë ndarë mbi gjysmë milioni euro nga...

Policia: E njoftuam KFOR’in për Karaçevën, nuk hasëm në ushtrinë serbe

Policia e Kosovës thonë se kanë njoftuar KFOR’in për patrullimin e xhandarmërisë serbe në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Ata thanë po ashtu se njësitet...

Polici kosovar që u kap duke kryer marrëdhënie në orar të punës ka gradën kapiten

Një zyrtar i lartë i Policisë së Kosovës, me gradën kapiten, është zënë gjatë orarit të punës në një motel në qytetin e Prizrenit. Sh.K....

Si nëpër filma, sharje, ofendime – në 01:00 të natës policia arreston taksistin në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar sot rreth orës 01:00 në rrugën “Bill Clinton” në Prishtinë një person që duket se punon si taksist në...

Mbyllen edhe tri klube të natës në Vushtrri

Policia e Kosovës dhe Inspektorati ka mbyllur edhe tri klube të natës në Vushtrri. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar drejtori i Inspekcionit në...

Policia përzë pushuesit nga Batllava, ka të atillë që nuk besojnë në ekzistencën e virusit

Për përhapjen e virusit nuk u shqetësuan fare një numër i qytetarëve që për vikend ia mësyen Liqenit të Batllavës. Për më tepër, ata as...

Skandaloze: Të infektuarit me Covid-19 në Kosovë dalin të shëtisin rrugëve

Veprime skandaloze po bëhen nga qytetarët të cilët janë të infektuar me COVID-19. Policia e Kosova ka hasur në persona që janë pozitiv me COVID-19...

Nga sot: Deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë për ata që s’i respektojnë masat

Policia e Kosovës nga sot (e martë) do të nisë me shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga Qeveria...

Policia: Kush nuk respekton masat deri në 12 vjet burg

Po nuk mbajtët maskë dhe delni në rrugë, mund të dënoheni deri në 12 vjet burgim. Kështu ka thënë Afrim Ahmeti, drejtori i Operacioneve në...

Policia dhe Inspeksioni në rrugë: Ndalohen personat, që nuk bartin maskë

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës dhe Inspeksioni kanë nisur një inspektim të rreptë rrugëve të kryeqytetit. Çdo person, i cili nuk bartë maskë, po ndalohet...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -