-1.4C
Pristina
26 Janar, 2021 - 15:56

Philipp Kosnett

- Advertisement -

Reagon fuqishëm Ambasada Amerikane: Nuk jemi kundër UÇK-së, sot Kuvendi mund ta dëmtojë trashëgëminë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

Ambasada Amerikane ka reaguar përsëri pak orë para se në Kuvend të shqyrtohet Ligji për vlerat e luftës. Me një komunikatë publike, ambasadori Kosnett bën...

Kosnett në ofensivë diplomatike për heqjen e taksës

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett iu ka bërë të qartë liderëve në vend, kryeministrit Albin Kurti, kryeparlamentares Vjosa Osmani si edhe ministrave se...

Takimi zgjati vetëm disa minuta, Grenell tregon çka bisedoi me Kurtin

Përafërsisht sa takimi me presidentin Hashim Thaçi i ka zgjatur Albin Kurtit takimi me të dërguarin e Trumpit, Richard Grenell dhe ambasadorin amerikan në...

Ambasadori amerikan mesazh të fuqishëm për zgjedhjet e 6 tetorit

Philip Kosnett, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, me anë të një videoje ka bërë thirrje që kosovarët të dalin dhe të votojnë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -