-8.4 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 21:09

Peter Handke

- Advertisement -

Behgjet Pacolli shpall persona non-grata në Kosovë mbështetësin e Millosheviçit

Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka deklaruar se ka shpallur persona non-grata në Kosovë, shkrimtarin austriak, Peter Handke. Pacolli ka shkruar se këtë...

Ky është përkrahësi tjetër i Millosheviqit, që vite më parë iu dha Çmimi Nobel

Shkrimtarit austriak, Peter Handke, i cili e ka mbrojtur Sllobodan Millosheviqin dhe gjenocidin serb në Kosovë, sot i është dhënë çmimi Nobel për Letrësi. Nga...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -