-2.8 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 15:59

Peter Beyer

- Advertisement -

Deputeti gjerman Beyer paralajmëron marrëveshje mes Kosovës e Serbisë

Deputeti gjerman, Peter Beyer, ka komentuar rreth rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi, ai ka thënë se me rifillimin e dialogut duhet të arrihet marrëveshja. “I kuptoj...

Deputeti gjerman Beyer me akuza të rënda për presidentin e Kosovës: Po përgatit një pazar të ndyrë në kurriz të Kosovës

Parlamenti gjerman ka vazhduar mandatin e trupave gjermane të KFOR-it në Kosovë. Rreth 400 ushtarë gjermanë do të kujdesen edhe në të ardhmen për...

Raportuesi gjerman për Kosovën në KE u drejtohet Qeverisë Kurti, politikanëve dhe Gjykatës Kushtetuese

Në një deklaratë të lëshuar për media, Beyer ka deklaruar se mbështesin Kosovën, të drejtat e njeriut e sundimin e ligjit edhe në kët...

Mesazh i qartë për LDK-në nga Berlini: Është koha për formimin e Qeverisë, jo për zgjedhjen e presidentit

Peter Beyer dhe Christian Schmidt, deputetët e Bundestagut gjerman, kanë mbajtur konferencë për media ku kanë folur lidhur me takimet që kanë pasur me...

Pas takimit me Vetëvendosjen dhe LDK-në, flet deputeti gjerman

Pas takimit me kreun e VV’së Albin Kurtin dhe liderin e LDK’së Isa Mustafën, dy anëtarët e Bundestagut gjerman, Peter Beyer dhe Christian Schmidt...

Lajm i mirë për Kosovën, Gjermania mund Rusinë, Peter Beyer fiton votat për raportues të Kosovës

Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin, Aleksey Kondratyev. Gjatë votimit të sotëm...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -