3.1 C
Pristina
22 Janar, 2021 - 01:03

Pellumb

- Advertisement -

Lirohet pëllumbi pas tre vitesh burg

Policia indiane liroi ​​një pëllumb të Pakistanit pasi u mbajt në arrest për 3 vite, i dyshuar për spiunazh. Pëllumbi, i cili i përkiste...

Krijesa më e shpejtë në planet fotografohet në Prishtinë

U fotografua sot nga Arian Mavriqi Skifteri Peregrine (Falco peregrinus), i njohur ndryshe dhe me emrin Peregrine, është skifteri më i shpejtë në planet. Është...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -