-3 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 13:13

Pavaresia

- Advertisement -

Pse Hashim Thaçi e lexoi deklaratën e pavarësisë së Kosovës?

Ish-Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu në emisionin N’Konak me Kosovë Gjocin, rrëfen pse ish-kryeministri Hashim Thaçi, tash president i Kosovës, e lexoi...

Historia e Pavarësisë së Kosovës, rruga e vështirë deri tek kjo ditë

Shpërbërja e ish-Jugosllavisë vlerësohet se filloi në Kosovë dhe mbase me Kosovën edhe po përmbyllet. Vitet 1988-89 shënuan protesta masive të shqiptarëve kundër politikës...

Presidenti Trump uron Kosovën për përvjetorin e 12-të të pavarësisë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot një telegram urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, me...

Takimi që “shpalli” pavarësinë e Kosovës, ndodhi në Shqipëri në vitin 2007

Ishte viti 2007 kur në Shqipëri ndodhi një vizitë historike nga presidenti i SHBA-vë në atë kohë, Xhorxh W. Bush. Presidenti Bush ishte bërë presidenti...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -