-0.7C
Pristina
26 Janar, 2021 - 15:30

Nobel

- Advertisement -

Kraja ia kthen një letër të ashpër Akademisë suedeze: Duke e mbrojtur Handken, ju e mbroni Millosheviqin dhe gjenocidin

Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja iu ka shkruar edhe një herë komitetit të Nobelit, pasi që këta...

Ky është përkrahësi tjetër i Millosheviqit, që vite më parë iu dha Çmimi Nobel

Shkrimtarit austriak, Peter Handke, i cili e ka mbrojtur Sllobodan Millosheviqin dhe gjenocidin serb në Kosovë, sot i është dhënë çmimi Nobel për Letrësi. Nga...

Nobeli në Letërsi: Salman Rushdie zihet në Twitter me serbët, përgjigja që i kthen Vlora Çitakut

Lajmi se austriaku Peter Handke u nderua me Nobelin në Letërsi ditën e sotme, ka shkaktuar polemika të vazhdueshme nga figura të njohura. Në mesin...

E adhuroi Sllobodan Millosheviqin – Akademia suedeze sot i dha çmimin Nobel Peter Handkes

Peter Hankde, shkrimtari austriak 76-vjeçar sot ka fituar çmimin Nobel për letërsi, nga Akademia suedeze. Shkrimet e Peter Handke kanë qenë kontroverse. Duke u rritur...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -