-1C
Pristina
28 Janar, 2021 - 11:46

Nisma - Akr

- Advertisement -

VV: NISMA nuk do të jetë pjesë e qeverisë, i kemi numrat

Gjatë ditës së djeshme në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) ka përfunduar rinumërimi i 1407 vendvotimeve për të cilat mori vendim Paneli Zgjedhor...

Milimetrat e Nismës nën prag, ky është rezultati përfundimtar i partisë së Limajt

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë në...

Bajram Hasani i hakmerret Nismës menjëherë pasi KQZ publikoi rezultatet

Menjëherë pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i shpalli rezultatet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare, Bajram Hasani ka ironizuar me partinë e Fatmir Limajt, pjesë...

Për kaq vota Armend Muja thotë NISMA nuk e kalon pragun!

Fati i koalicionit Nisma – AKR – PD ka mbetur peng i rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Edhe pse nga ky koalicion po...

Nuk do ta besoni, ja edhe sa vota i duhen Nisma-AKR për ta kaluar pragun

Nga numërimi i votave, pa përfshirë ato me kusht dhe personave me nevoja të veçanta, koalicioni Nisma-AKR-PD, ka arritur të marrë 39 mijë e...

Jakup Krasniqi tregon se a e ka kaluar pragun zgjedhor koalicioni Nisma-AKR-PD

Mbrëmë mediat kanë raportuar se koalicioni Nisma-AKR-PD ka marrë votat e mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5%. Por, asnjëra nga këto parti...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -