22.9 C
Pristina
21 Shtator, 2020 - 13:31

Covid-19

- Advertisement -

63 raste të reja me covid-19, vijnë nga këto komuna

126 TË SHËRUAR DHE 63 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...

Del një pajisje e re për testimin e COVID-19 në kushte shtëpie

Kompania Silicon Valley ka marrë aprovimin të enjten nga qeveria amerikane për nxjerrjen në treg të një pajisjeje të re, të vogël sa dora,...

137 të shëruar dhe 57 raste me covid-19!, vijnë nga këto komuna

137 TË SHËRUAR DHE 57 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...

Gati 700 teste, vetëm 57 raste të reja

Media ka siguruar rezultatet e ditës së sotme të Covidit-19 në 24 orët e fundit. Nga 678 testime të bëra, 57 raste të reja kanë...

Rriten numrat e Covid 19 në Slloveni, Mal të Zi e Kroaci, rajoni ndien frikën

Numrat me Covid 19 po rriten në shtetet e rajonit. Në 24 orët e fundit janë njoftuar statistika shqetësuese në shumicën e shteteve të...

76 raste të reja me covid-19, vijnë nga këto komuna

Njoftimi i plotë nga IKSHP 165 TË SHËRUAR DHE 76 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe...

Shërohet nga Covidi-19, deputeti i LDK-së Fetah Rudi

“Pas 21 ditësh në përballje me Covidin-19, prej të cilave 16 në Klinikën Infektive në Prishtinë, sot jam liruar dhe jam shëruar nga Covid-19”....

199 të shëruar dhe 71 raste me covid-19!, vijnë nga këto komuna

199 TË SHËRUAR DHE 71 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...

Lajm i mirë nga Spitali i Pejës: Bie numri i pacientëve që po trajtohen për covid-19

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po ka rënie të numrt të pacientëve që po trajtohen për COVID-19. Siç u bë e ditur përmes një...

Parashikimi i ri i Bill Gates për pandeminë, ja kur përfundon sipas tij

Parashikim pesimist nga themeluesi i Microsoft, Bill Gates lidhur me pandeminë e koronavirusit. Në një intervistë për italianen “La Stampa”, ai thotë se nëse nuk...
- Advertisement -

Must Read

Edhe një marrëveshje nënshkruhet sot me SHBA-të, dalin detajet e takimit Hoti-Grenell

Zyra e Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, ka dhënë detaje për takimin me delegacionin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili po qëndron...
- Advertisement -

Lopët e sëmura kontrabandoheshin nga Serbia, përfundonin në fabrikat e mishit të këtyre qyteteve të Kosovës

Janë publikuar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm...

Panik për asgjë! Në valixhen e dyshimtë tek ‘Bill Clinton’ pati vetëm rroba

Një valixhe e dyshimtë u raportua të jetë lënë sot në afërsi të Bulevardit Bill Clinton në Prishtinë. Por e gjitha çfarë kishte brenda kësaj...

Pamje nga vendi i ngjarjes, çka po ndodh te “Bill Clintoni” në Prishtinë?

Një pjesë e rrugës “ Bill Kllinton” është bllokuar për qarkullim pasi aty është gjetur një valixhe e dyshimtë. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën...