-5.8 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 11:17

Karaqeva

- Advertisement -

Detaje nga aksioni në Karaçevë, kush për çka u arrestua

Të njohur për sistemin e drejtësisë për të njëjtat vepra penale janë shumë nga personat e arrestuar të premten në Karaçevë. Kjo është theksuar...

Kryeprokurori : Aksioni i mbrëmshëm është rezultat i punës 1 vjeçare dhe nuk ka lidhje me askënd

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku ka folur lidhur me dy aksione të mbrëmshme të kësaj prokurorie që kishin për qëllim shkatërrimin...

“Mos u lavdëroni me aksionin në Karaçevë, 40% e grupit na dolën Policë të Kosovës”

Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj, ka reaguar për aksionin e Policisë së Kosovës, që zhvilloi natën e kaluar në Karaçevë. Pas këtij aksioni u arrestuan...

Deputeti i VV-së: Bashkë me kazinot duhet të largohet edhe kjo qeveri ilegale

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës mbrëmë në Karaçevë duke thënë se gjërat mund të ndryshohen edhe...

“Lajmërohet” Aleksander Vulin: Lëvizja e ushtarëve serbë me KFOR-in në Karaçevë nuk ishte ilegale

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vuli, u tha sot gazetarëve në Krushevac, në lidhje me pohimet se Ushtria e Serbisë ka shkelur kufirin, siç...

Policia: E njoftuam KFOR’in për Karaçevën, nuk hasëm në ushtrinë serbe

Policia e Kosovës thonë se kanë njoftuar KFOR’in për patrullimin e xhandarmërisë serbe në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Ata thanë po ashtu se njësitet...

​Xhandarmëria serbe vazhdon të futen në Karaqevë, banorët të shqetësuar kërkojnë ndihmë nga institucionet

Edhe pse kanë kaluar 21 vjet nga përfundimi i luftës në Kosovë, banorët e fshatit Karaqevë të Komunës së Kamenicës, vazhdojnë të ndjehen të...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -