0.1 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 09:06

Gjykata Kushtetuse

- Advertisement -

Vetëvendosje e çon në Kushtetuese Presidentin Thaçi

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatë Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e kushtetutshmërisë së vendimit të presidentit të vendit, Hashim Thaçit për...

Gjykatësit e Kushtetueses aktgjykimin e bazuan edhe në vendimin e kolegëve nga Moldavia, të cilët më pas dhanë dorëheqje

Gjykata Kushtetuese në vendimin e datës 28 maj 2020 shpalli se dekreti i kontestuar i presidentit Hashim Thaçi është në përputhshmëri të plotë me...

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese leksion për votuesit që ta përmbysin këtë klasë politike të korruptuar

Demokracia është ligji demokratik i cili i jep mundësinë popullit që me zgjedhje të lira populli të zgjedhë pushtetit dhe qeverisjen e tij. Këtë populli...

Tomë Gashi reagon ndaj Hashim Thaçit: Edhe po t’i ketë 77 gjykatës në Kushtetuese, dekreti i Presidentit duhet të shpallet antikushtetues

Edhe pak ditë kanë mbetur deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e presidentit për formimin e Qeverisë së re. Presidenti Hashim Thaçi...

Kushtetuesja pezullon Ligjin për Paga

Gjykata Kushtetuese ka vendosur që të pezullojë deri më 30 mars të vitit 2020, zbatimin e Ligjit për Paga. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Kushtetuesja...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -