-5.8 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 11:05

Blerim Latifi

- Advertisement -

Latifi: E padrejtë që te Grandi s’po shfaqen emrat e Gucatit, Haradinajt dhe Mustafës!

Filozofi, Blerim Latifi ka kritikuar organizatorët e fushatës mediale “Liria ka emër”, të cilët në anën ballore të hotelit Grand, e kanë vendosur një...

Rrëfimi i Latifit: Xhihadistët që i solli Serbia në Drenicë, i përzuri Ilaz Kodra

Profesori i filozofisë Blerim Latifi thotë se prej shumë kohësh Serbia ka tentuar që të paraqes UÇK’në si organizatë fetare. “Janë përdor lloj-lloj metodash që...

“Kjo pamje është turpi i drejtësisë ndërkombëtare”, reagim i ashpër pasi Krasniqi u përlot në Speciale

Ish-kryeparlamenti Jakup Krasniqi, është deklaruar i pafajshëm para Gjykata Speciale, në seancën e parë kundër tij. Ai ka thënë se nuk mbanë përgjegjësi për asnjë...

Blerim Latifi fajëson hoxhollarët për shqiptarët që po kryejnë suIme: Ata qe 20 vjet frymëzohen nëpër xhami

Profesori i filozofisë Blerim Latifi ka thënë se nuk është për t’u çuditur lajmi se edhe një shqiptar qenka pjesëmarrës në suImin e djeshëm...

Latifi e quan kastravec deputetin turk që kërkoi shkarkimin e ambasadorit Gashi

Filozofi Blerim Latifi e ka quajtur “kastravec” deputetin e Kuvendit të Kosovës, Fikrim Damkën. Latifi në Facebook ka thënë se Damka e ka kërcënuar sot...

Blerim Latifi: Vetëm një Gjykatë Speciale mund ta çmontonte sistemin e zhvatjes në Kosovë

Profesori i Filozofisë, Blerim Latifi, me anë të një shkrimi në Facebook thotë se vjedhja e 2 milion eurove tregon qartë se pse partitë...

Si e shpëtuan llapjanët Azem Bejtën?

Kishte aq shumë njësi ushtarake serbe rreth e rrotull, saqë dukej e pamundur që dikush nga jashtë të futej për t’u dhënë ndihmë të...

Latifi: Kjo është e vërteta, ja pse Erdogani po ndërton xhaminë e re në Prishtinë

Edhe profesori i Filozofisë Blerim Latifi, ka reaguar për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë. Ai ka kujtuar se edhe në të kaluarën, në...

Blerim Latifi: Kurti pati afër vetes njerëz të padijshëm, erdhi në pushtet me gabimet e të tjerëve

Publicisti Blerim Latifi, po thotë se Albin Kurti nuk diti të qëndron në pushtet pasi afër tij kishte njerëz të padijshëm dhe arrogantë. Latifi ka...

Ashpërsohet situata në mes Driton Talit dhe Blerim Latifit: Unë isha në luftë me Thaçin, ja pse iknin deputetët e PDK-së nga unë

Ish-deputeti i Kosovës, Driton Tali tani këshilltar i kryeministrit në detyrë Albin Kurtit ka reaguar përsëri ndaj Blerim Latifit. Tali përmes një postimi në Facebook,...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -