0.3 C
Pristina
20 Janar, 2021 - 19:44

Blerim Burjani

- Advertisement -

Masat e reja të Qeverisë Kurti ndaj Serbisë, juristi i njohur ka një shpjegim

Qeveria në detyrë vendosi masat e reja të reciprocitetit ndaj Serbisë. Mirëpo këtë vendim e kunërshtuan akterët politik. E, lidhur me këtë analisti politik Blerim Bujrani...

E thotë profesori i njohur: Ja çfarë ndëshkimi do merr Qeveria Kurti nëse injorohet Amerika për heqjen e taksës

“Taksa duhet të hiqet sepse ekziston një presion i madhe për ti hap rrugë dialogut. SHBA-të nëse duan e rrëzojnë këtë qeveri në ora...

Flet profesori i njohur: Thaçi largohet, ja kush do ta udhëheq dialogun me Serbinë

“Kjo është kompetencë e kryeministrit, tash monitorimi i zhvillimit të kësaj gjendje të re të proklamuar nga Albini fillon tash. Me rëndësi është se...

Sfida me Serbinë, Kurtit i vjen alarmi i fortë nga profesori i njohur: Ky është rreziku

“Po që se Vetëvendosje nuk tregon seriozitet, përkushtim të qartë atëherë kjo qeveri do të prishet brenda vitit. Albini duhet të krijoj kapacitete të...

Nëse nuk ka marrëveshje mes LDK-LVV, duhet qeveri kalimtare

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit,...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -