-1C
Pristina
28 Janar, 2021 - 11:49

Besnik Tahiri

- Advertisement -

Zëvendëskryeministri e përshëndet votimin e buxhetit, ka disa fjalë për Vetëvendosjen

Zëvendëskryeministri i legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, Besnik Tahiri, ka përshëndetur votimin e Projektbuxhetit në lexim të dytë, teksa ka rezervuar edhe...

10% i Trust-it, Tahiri tregon procedurën dhe kohën e marrjes së parave!

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar Fondin e Kursimeve Pensional të Kosovës me ç’rast ka dhënë detaje rreth 10% që do parashihet t’u ndahet qytetarëve...

Rriten mospajtimet në Qeveri për masat anti Covid, Tahiri: Gastronomia të punojë deri në 23:00

Pas deklaratave të kreut të AAK’së Ramush Haradinaj ndaj kryeministrit Avdullah Hoti lidhur me qasjen në dialog me lënien jashtë takimit të Brukselit të...

Flamuri i UÇK-së dhe ai kombëtar futen në zyrat e Qeverisë

Zëvëndëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, është parë në shoqërimin e dy deputetëve të partisë së tij, Daut Haradinaj e Pal...

Ministrja Haradinaj, para se ta marrë postin, bën nderime te memoriali Heroinat

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, sot, në orën 11:00, do të merr edhe zyrtarisht...

Zv.kryeministri Tahiri: Që sot do merremi me vonesat e 170 eurove për përfituesit

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës Besnik Tahiri ka folur për vonesat e pagesave prej 170 eurosh, ku rreth 20 mijë...

Haradinaj mbledh partinë, pritet nënshkrimi i koalicionit me LDK-në

Partia e udhëhequr nga Ramush Haradinaj do të mblidhet sot për të finalizuar përgatitjet e fundit para nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit. Sot gjatë ditës...

Ekskluzive Arrihet marrëveshja me Listën Serbe: Zëvendëskryeministrin, 2 ministri dhe Drejtorin për Komunitete do t’i ketë partia e Rakiq

Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur koalicion me Listën Serbe, për bashkëqeverisje. Partia e drejtuar nga Goran Rakiq me qeverinë e re do të ketë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -