8C
Pristina
2 Mars, 2021 - 14:19

Angela Merkel

- Advertisement -

Kryediplomati gjerman ia bën të qartë Serbisë: Kosova është kusht për hyrje në BE

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Mass ka thënë se zgjidhja e problemit mes Kosovës dhe Serbisë është një nga kushtet kryesore për këtë...

“Do të largojmë Rusinë nga Serbia”, avokati shqiptar zbulon mesazhin e bisedës Merkel-Biden, ja çka do të ndodhë me shqiptarët

Avokati i njohur shqiptar Spartak Ngjela, ka thënë se Shqipëre ia ndodhet në pragun e pastrimit të madh ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar. Ai...

Hoti në diskutim me Merkel e Macron, kjo është fjala e tij e plotë

Kryeministri Avdullah Hoti në fjalën e tij në Samitin e Sofjes që është mbajtur në mënyrë virtuale pjesëmarrës në të cilin ishin edhe Merkel...

Media ruse: Merkel e dha dritën e gjelbër, gjermanët po e armatosin Kosovën

Teksa nga njëra anë Gjermania po i shtyen negociatat ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, nga ana tjetër po negocion me Kosovën për blerjen e armëve...

“Nëse Macron do që të ketë sukses Samiti i Parisit duhet t’ua japë vizat Kosovarëve”

Deputeti zviceran dhe nënkryetari i Partisë Socialdemokrate të Zvicrës, Cedri Wermuth ka mbajtur një diskutim virtual së bashku me ish-kryeministrin, Albin Kurti, kryetaren e...

Eurodeputetët i shkruajnë letër Merkelit, kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën brenda vitit 2020

Ish- sekretari i Ministrisë së Integrimit Evropian, Demush Shala ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme 33 anëtarët e Parlamentit Evropian nga...

E jashtëzakonshme, Gjermania përgatitë surprizën e madhe për qytetarët e vet

Kancelarja Angela Merkel ka thënë se konservatorët që ajo udhëheq dhe socialdemokratët, partitë partnere në koalicion, janë pajtuar të mërkurën për një pako në...

Merkeli refuzon ftesën e Trumpit për Samitin e G7-ës në Uashington

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e ka refuzuar ftesën e presidentit amerikan, Donald Trump, për të marrë pjesë në Samitin e Grupit G7 në Uashington. “Kancelarja...

Debati në Bundestag “dridh” Serbinë

Ditë më parë në Bundestagun gjerman pati një debat rreth vazhdimit të pranisë ushtarake gjermane në Kosovë përkatësisht në KFOR, ku varësisht nga subjekti...

Bundestagu diskuton për kufijtë e Kosovës

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel e Presidenti i Francës , Emanuel Macron, nuk kanë hequr dorë nga një plan i tyre. Ministri i jashtëm gjerman,...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -