7.3C
Pristina
6 Mars, 2021 - 03:53

Ana Brnabiq

- Advertisement -

Bernabiq-nuk-besoj-ne-shtetet-e-bashkuara-ose-ne-be-ne

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq vlerësoi se qëndrimi i Serbisë, kur bëhet fjalë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, është aq komplekse saqë, siç thotë...

Serbia vjen me paralajmërim për Kosovën

Disa nga fuqitë kryesore të botës që kanë njohur pavarësinë e Kosovës, thonë se nuk është çështje e mbyllur përkundrazi, ata thonë se është...

Bërnabiq nga Londra ka një kërkesë për Prishtinën

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë në samitin për Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Londër se Prishtina duhet ta heqë taksën prej 100...

Dy kërkesat e Kurtit në Londër para Bërnabiqit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë Samitit për investime në Ballkanin Perëndimor në Londër ka kërkuar reciprocitet dhe njohjen e pavarësisë së Kosovës nga...

Kurti sot takohet për herë të parë me Brnabiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Londër ku do të marrë pjesë në Samitin e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Ky Samit...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -