0.3C
Pristina
3 Mars, 2021 - 04:18

Ana Bernabiq

- Advertisement -

Bërnabiq: Djali i Vuçiq-it është në rrezik

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka deklaruar se jeta e djalit të presidentit serb, Danilo Vuçiq, është në rrezik, meqë ai po përcillet gjatë...

Kryeministrja serbe e inatosur me Thaçin: Mos është edhe Budapesti i Kosovës?

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabić ka komentuar deklaratën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që Presheva, Medvegja dhe Bujanoc t’i bashkohen territorit të Republikës së...

Bërnabiq: Nuk kam informacione se Serbia ka ndaluar fushatën kundër Kosovës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se nuk ka informacione se vendi i saj ka ndaluar fushatën e tërheqjeve të njohjeve të Kosovës. Të enjten,...

Analizë vajtimi për Kosovën: Më mirë të na mbys Corona se të heqim dorë nga Kosova

“Zgjohem si frikacak edhe diçka më errësohet thotë Matija Beçkoviq sikurse edhe mua si redaktor është shprehur Velimir Erakoviç kur kam dëgjuar sa serbë...

Kurti ia bën sefte, ulet afër Ana Bërnabiqit në Londër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe homologia e tij serbe janë parë për herë të parë ulur krah njëri-tjetrin, në Londër. Në Samitin e Bankës...

Brnabiç: Ata duan që në qeveri të fusin “serbët e tyre”

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç ka theksuar se nuk ka pritje të mëdha pas paralajmërimit të Albin Kurtit për shkelje të marrëveshjes CEFTA, ndërsa...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -