9.5C
Pristina
3 Mars, 2021 - 13:32

Ambasada Amerikane

- Advertisement -

SHBA beson që dorëzimi i aktakuzës paraqet hap përpara në procesin e drejtësisë dhe pajtimit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend, ku Prokuroria e Specializuar njoftoi një ditë...

Ambasada Amerikane me njoftim për shtetasit e saj që ia mësyjnë Kosovës

Ambasada amerikane në Kosovë iu është drejtuar shtetasve amerikanë për udhëtimin drejt Kosovës, pas hapjes së kufijëve ajror e tokësor. Ambasada e ShBA-së ka njoftuar...

Ambasada amerikane, ka një mesazh për qytetarët e Kosovës

Ambasada e Amerikës në Kosovë ka përcjell një mesazh drejt qytetarëve për masat mbrojtëse lidhur me virusin COVID-19. Nga kjo ambasadë u tha se të...

Ambasada e sqaron reagimin që Kurti e quajti “shabllon”: E bëjmë për t’i mbrojtur shtetasit amerikanë

Albin Kurti, teksa komentoi rreth paralajmërimit të amerikanëve për protesten e sotme të VV’së, e quajti “reagim shabllon”. E Glauk Konjufca shkoi më tutje...

Ambasada e SHBA-së në Kosovë apelon për kujdes: Tubimi paqësor i VV-së mund të bëhet i dhunshëm

Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka kërkuar nga personeli qeveritar amerikan dhe nga qytetarët amerikanë që të shmangin sheshet e Prishtinës nga data 10...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -