4.5C
Pristina
4 Mars, 2021 - 01:14

Aleksander Vulin

- Advertisement -

Vulin përdorë përsëri fjalët fyese ndaj shqiptarëve në Gjykatë

“Nuk ishte asnjë Iuftë për fjalë urrejtje e fyese, ishte Iuftë që populli serb të përdor shprehjet që i shfrytëzon me shekuj” ka thënë...

Ministri i Shqipërisë, Pandeli Majko ka një “selam” për ministrin serb Aleksandër Vulin: E keni pasur çmimin 5 milionë dollarë

Pandeli Majko, Ministri i Shtetit për Diasporën në Shqipëri, ka reaguar ndaj fyerjeve të ministrit serb të mbrojtjes, Aleksandër Vulin, duke e shpërndarë dhe...

“Lajmërohet” Aleksander Vulin: Lëvizja e ushtarëve serbë me KFOR-in në Karaçevë nuk ishte ilegale

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vuli, u tha sot gazetarëve në Krushevac, në lidhje me pohimet se Ushtria e Serbisë ka shkelur kufirin, siç...

Vulin e paralajmëron kryetarin e Presidencës boshnjake pas bisedës që ky i fundit pati me Kurtin

Një bisedë telefonike e zhvilluar dje mes kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit të presidencës së Bosnjës, Shefik Xhaferivuq, ka shkaktuar...

Vulin thotë se çështjen e Kosovës nuk mund ta zgjedh Grenelli

Ministri i Mbrojtjes Alekander Vulin ka thënë se i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell nuk do të jetë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -