0.3C
Pristina
3 Mars, 2021 - 02:30

Aleksander Vuçiq

- Advertisement -

Ish- pjesëtari i MUP-it Slavko Nikiq: Nëse Vuçiq nuk më kërkon falje, do të dëshmoj për krejt të zezat që njerëzit e tij, kanë...

Ish- pjesëtari i MUP-it serb, që gjatë Iuftës në Kosovë, ka përdorur uniformën e UÇK-së për të kryer disa operacione kr.iminale, ka vendosur të...

“Pa e njohur Kosovën, s’ka integrim të Serbisë”, Vuçiq reagon pas deklaratës së Engel

Vuçiqi pret shtim të presionit ndaj Serbisë nga administrata Biden për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar deklaratat që u thanë në konferencën...

Vuçiq nuk tërhiqet nga deklarata për luftë, thotë se shqiptarët kanë probleme të brendshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nuk është tërhequr nga deklarata e tij për Iuftë. Të enjten, Vuçiq tha se rajoni i Nagorno Karabakhut është dëshmi...

Vuçiq e përserit: Njohja e Kosovës shtet e pakuptimt për Serbinë

Aleksander Vuçiq ka raportuar sot në Qeveri për bisedimet me Kosovën. Presidenti serb ka thënë se e ka informuar Qeverinë në detaje për rrjedhën...

Vucic: Kujt po ja ndien që Zajednica nuk është në përputhshmëri me Kushtetutën e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, pasi takoi mbrëmë Miroslav Lajcak, përfaqësuesin special të BE’së për dialog Miroslav Lajcak, doli i kënaqur me atë që...

Vuçiç pas takimit me Erdoganin: Turqia do të ndërtojë zonë industriale në Vojvodinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha sot se në bisedime me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan, u ra dakord për ndërtimin e...

Grenelli, i veshur me bluzë vija-vija, dukej si i burgosuri i Vuçiqit në Beograd

Nga Kimete Berisha Grenelli, i veshur me bluzë vija-vija, dukej si i burgosuri i Vuçiqit në Beograd. Thënë më saktë, dukej i sapoliruari nga burgu. 'Vijat e...

Serbi që i shkruan Grenellit kundër Vuçiqit: Është diktator, nuk meriton asgjë

Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër...

Trump ka vetëm 5 minuta për Hotin e Vuçiqin në Zyrën Ovale – nënshkrimi në “Roosevelt Room”

Presidenti amerikan Donald Trump sot do të marrë pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Sipas agjendës publike të...

Vucic i bie pishman: Anulon takimin në Ujman

Gjatë ditës së sotme në disa media u raportua se presidenti serb Aleksandar Vucic o të vizitojë liqenin e Ujmanit, por ky lajm është...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -